Solidar Śląsko Dąbrow

W Tauron Serwis GZE poparli strajk

Gliwicka spółka Tauron Serwis GZE jest kolejnym zakładem, w którym pracownicy powiedzieli „Tak” dla solidarnościowego strajku generalnego w regionie. Protest poparło 89 proc. głosujących, przy frekwencji wynoszącej 58,5 proc. – Dla nas wynik głosowania jest bardzo pozytywny. Pokazuje, że nie tylko nasze problemy są dla nas ważne. Mamy też wiele zrozumienia dla kłopotów innych branż. To rezultat prowadzonej przez naszych związkowców z komisji oddziałowych kampanii informacyjnej wśród załogi – mówi Danuta Garbusińska, przewodnicząca Solidarności w Tauron Serwis GZE.

Garbusińska informuje, że pracowników spółki nie trzeba było przekonywać do poparcia oficjalnych postulatów strajkowych, a zwłaszcza żądania zawieszenia obowiązywania unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego. – Restrykcyjne ograniczenia w zakresie emisji CO2, prowadzące do znacznego wzrostu cen energii, odbiją się negatywnie nie tylko na funkcjonowaniu zakładów pracy, ale na nas wszystkich. Nasi pracownicy obawiają się, że z tego powodu już wkrótce mogą poważnie odczuć wzrost kosztów utrzymania – dodaje Danuta Garbusińska.

Gliwicki zakład jest jedną ze śląskich spółek energetycznych kupionych w grudniu 2011 roku przez Grupę Kapitałową Tauron od szwedzkiego koncernu energetycznego Vatenfall. Tauron Serwis GZE zatrudnia 750 pracowników.

Dodaj komentarz