Solidar Śląsko Dąbrow

W środę pikieta w obronie Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii

15 marca pracownicy Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii oraz członkowie społecznego komitetu obrony szpitala zorganizują pikietę przed chorzowskim magistratem. Na ten sam dzień zwołano nadzwyczajne posiedzenie rady społecznej placówki. Według nieoficjalnych informacji podczas obrad ma być głosowany wniosek o odwołanie dyrektora ChCPiO Grzegorza Szpyrki. 
 
– W naszej ocenie to zemsta za to, że pan dyrektor razem z nami broni szpitala przed połączeniem z Zespołem Szpitali Miejskich. 13 marca zwołaliśmy konferencje prasową z udziałem pana dyrektora, aby przedstawić nasze pomysły dotyczące możliwości dalszego funkcjonowania centrum jako samodzielnej jednostki. Choć na konferencje zaproszeni byli dziennikarze, zjawili się na niej wiceprezydenci Chorzowa Wiesław Ciężkowski i Wiesław Raczyński. Kilka godzin później dowiedzieliśmy się o zwołaniu posiedzenia rady społecznej – mówi Katarzyna Kubica z Solidarności w chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii. 
 
W akcji protestacyjnej wezmą udział pracownicy szpitala oraz członkowie Społecznego Komitetu  Obrony Chorzowskiej Pediatrii. – Zapraszamy też do udziału rodziców naszych pacjentów oraz wszystkich, którym leży na sercu los naszej placówki – podkreśla Katarzyna Kubica. 
 
2 lutego Rada Miasta Chorzowa przyjęła uchwałę o połączeniu ChCPiO z Zespołem Szpitali Miejskich w Chorzowie. Przeciwko fuzji od początku protestowali pracownicy ChCPiO, którzy obawiają się, że centrum zostanie wchłonięte przez ZSP, straci na znaczeniu i przestanie się rozwijać. 2 marca wojewoda śląski Jarosław Wieczorek uchylił uchwałę ze względu na niedochowanie terminu konsultacji społecznych. Jednak chorzowscy radni spodziewając się decyzji wojewody, przygotowali kolejny projekt uchwały w tej sprawie tylko nieznacznie różniący się od poprzedniego. – Na konferencji prasowej 14 marca przedstawiliśmy różne koncepcje rozwiązania problemów chorzowskich szpitali w obliczu procedowanej ustawy o sieci szpitali. Jeszcze raz zaapelowaliśmy do władz samorządowych Chorzowa o rozpoczęcie rzeczywistego dialogu na ten temat. Jesteśmy zdeterminowani, żeby bronić naszego szpitala – zaznacza Katarzyna Kubica.   
 
Pikieta przed Urzędem Miasta Chorzowa rozpocznie się o godz. 15.40. Na godzinę 16.00 zaplanowano posiedzenie rady społecznej placówki. 
 
łk
 

Dodaj komentarz