Solidar Śląsko Dąbrow

W środę manifestacja w obronie pracowników kopalni Kazimierz-Juliusz

17 września ulicami Sosnowca i Katowic przejdzie manifestacja w obronie pracowników kopalni Kazimierz-Juliusz. Protestujących górników i ich rodziny wesprą członkowie Solidarności z innych kopalń i zakładów pracy z całego regionu.

Manifestacja wyruszy o godz. 9.00 sprzed kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu. Demonstranci przejdą ulicami Szenwalda, Lenartowicza, ks. Blachnickiego, 3 Maja i Piłsudskiego do ul. Kresowej w Sosnowcu.

Początkowo planowano, że dalej przemarsz będzie kontynuowany DK 86 – Al. Roździeńskiego do Katowic. Jednak ostatecznie organizatorzy manifestacji po rozmowach z przedstawicielami policji i po wysłuchaniu argumentów reprezentantów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowali się na inne rozwiązanie.

Przemarsz tak licznej grupy fragmentem jednej z najbardziej zatłoczonych dróg ekspresowych w kraju oznaczałby wielogodzinny paraliż komunikacyjny w centrum konurbacji śląskiej i mógłby stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowców i pasażerów samochodów osobowych oraz pojazdów komunikacji publicznej. Dlatego zapadła decyzja, że demonstranci kilkukilometrowy odcinek trasy pomiędzy ulicami Kresową w Sosnowcu, a  Dobrowolskiego w Katowicach pokonają autobusami. Stamtąd manifestanci ulicami: Dudy-Gracza, Warszawską i Damrota przejdą pod siedzibę Katowickiego Holdingu Węglowego, gdzie odbędzie się wiec kończący demonstrację.

ny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *