Solidar Śląsko Dąbrow

W sobotę euromanifestacja

17 września we Wrocławiu odbędzie się  manifestacja Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Pod hasłami „TAK dla europejskiej solidarności, TAK dla miejsc pracy i praw pracowniczych, NIE dla polityki cięć” demonstrować będą związkowcy z Polski i kilkudziesięciu krajów Europy. Współorganizatorami akcji są NSZZ Solidarność oraz OPZZ.

– Potrzebujemy natychmiastowych rozwiązań dla polityki zatrudnienia, dla ochrony praw pracowniczych i związkowych. Niestety, do tej pory, w ramach rozwiązań problemów zaproponowano nam tylko szereg cięć socjalnych, których związkowcy nie mogą zaakceptować – mówi Bernadette Segol, sekretarz generalna EKZZ. Konfederacja opowiada się za silnym, solidarnościowym paktem, popiera plany redukcji zadłużenia, wprowadzenie euroobligacji, opodatkowanie transakcji bankowych.

Decyzja o dacie i miejscu akcji zapadła podczas ostatniego kongresu EKZZ, który odbył się w maju w  Atenach. O wyborze Wrocławia zdecydował m.in. fakt przejęcia przez Polskę unijnej prezydencji. Termin demonstracji nie jest przypadkowy – zbiega się z terminem spotkania na szczycie europejskich ministrów finansów we Wrocławiu w dniach 16 i 17 września.

Plan manifestacji:

10.00 – 12.45 – zbiórka uczestników manifestacji na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu
13.00 – początek przemarszu ulicami Wrocławia na rynek
15.30 – wystąpienie przywódców central związkowych w rynku
16.00 – 16.30 – zakończenie manifestacji
 

Dodaj komentarz