Solidar Śląsko Dąbrow

W Sistema Poland akcja strajkowa zawieszona

Dyrekcja kooperującej z Fiat Auto Poland spółki Sistema Poland zdecydowała się na podjęcie rokowań płacowych z reprezentacją związkową pracowników spółki. – Otrzymaliśmy zaproszenie na rozmowy 19 marca, dlatego podjęliśmy decyzję o zawieszeniu planowanej na ten dzień akcji strajkowej w spółce – poinformowała Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w Fiat Auto Poland.

– Postąpiliśmy tak samo jak w przypadku sporów płacowych w Fiat Auto Poland i w Magneti Marelli. Od początku podkreślamy, że naszym celem jest wynegocjowanie podwyżek płac dla pracowników. Rozpoczęliśmy przygotowania do akcji strajkowych w tych zakładach, ponieważ pracodawcy ignorowali nasze postulaty. Mam nadzieję, że teraz w drodze dialogu uda nam się wypracować odpowiednie porozumienia z korzyścią dla pracowników i dla ich zakładów – podkreśliła Stróżyk.

W spółce Sistema Poland, podobnie jak w Fiat Auto Poland i w Magneti Marelli, akcja strajkowa została zawieszona do 8 kwietnia. W FAP i w Magneti Marelli odbyły się już pierwsze rundy rozmów płacowych.

Solidarność domaga podwyżki 420 zł brutto dla każdego pracownika Sistema Poland.

ny

 

Dodaj komentarz