Solidar Śląsko Dąbrow

W piątek spotkanie z ministrem, w przyszłym tygodniu masówki

Dziś w Katowicach odbyło się posiedzenia kompanijnych central związkowych. Podczas spotkania omawiano przebieg zakończonych fiaskiem rozmów z zarządem Kompanii Węglowej i wiceministrem energii Grzegorzem Tobiszowskim.

W piątek, 5 lutego w Warszawie reprezentanci górniczych central związkowych spotkają się z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim. – W naszej ocenie wypowiedzenie przez zarząd Kompanii porozumienia z 17 lipca 2015 roku jest złamaniem wcześniejszych deklaracji i obietnic składanych przez ministra energii oraz zarząd KW. Przypomnę, że to porozumienie dawało  załogom kopalń i zakładów Kompanii gwarancję zachowania warunków zatrudnienia i wynagrodzenia w nowym podmiocie, który nosi nazwę Polska Grupa Górnicza S.A. W związku z tym oczekujemy, że podczas piątkowego spotkania pan minister przedstawi nam jasne stanowisko w sprawie dalszych kroków resortu oraz zarządu Kompanii dotyczących realizacji powstania Polskiej Grupy Górniczej – powiedział po spotkaniu przewodniczący kompanijnej Solidarności Bogusław Hutek.

Przedstawiciele kompanijnych central związkowych podjęli decyzję, że we wtorek 9 lutego we wszystkich kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej zostaną przeprowadzone masówki informacyjne dla załóg.

ny
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *