Solidar Śląsko Dąbrow

Tragedia w kopalni

Nie żyje trzech pracowników Kopex PBSz. Dwóch z nich to nasi koledzy, członkowie śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Górnicy zginęli 26 sierpnia, montując kabel energetyczny w szybie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Czwarta ofiara wypadku przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu.

– Jesteśmy zdruzgotani informacją o tej tragedii, tym bardziej że w naszym przedsiębiorstwie wypadki śmiertelne to rzadkość. Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć śmiertelne zdarzenia, do których doszło w ciągu 25 lat mojej pracy w firmie Kopex. Do końca akcji ratowniczej mieliśmy nadzieję, że wszyscy nasi pracownicy szczęśliwie wyjadą na powierzchnię. Bardzo dobrze ich znałem – mówi Wojciech Trybuchowski, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Nad ranem pracownicy Kopex  PBSz  montowali kabel energetyczny w zachodniej części szybu Piotr 320 m pod ziemią. Około godziny 4.20 dyspozytor kopalni otrzymał informację, że kabel wpadł do szybu, uniemożliwiając uruchomienie windy. Z czterech uwięzionych górników udało się uratować tylko jednego.

Dodaj komentarz