Solidar Śląsko Dąbrow

Dominik Kolorz: To jest nasza manifestacja

10 maja jedziemy do Warszawy. To jest nasza manifestacja. To jest nasz protest. Sprzeciw zwykłych ludzi. Zielony Ład uderza w każdą polską rodzinę poprzez drogą energię, poprzez kolejne zakazy, które pod płaszczykiem ochrony klimatu doprowadzą nas do utraty własności. Zagrożenia, jakie niesie Zielony Ład, dotyczą każdego z nas, niezależnie od branży, z jakiej się wywodzi, niezależnie od tego czy to przemysł, budżetówka, czy usługi, niezależnie od wieku, niezależnie od miejsca zamieszkania. Zielony Ład w praktyce to po prostu drastyczne pogorszenie warunków życia, ciągła niepewność, zubożenie i ograniczenie wolności. Zielony Ład jest wprowadzany w imię dobrobytu nielicznych, a nie w interesie ogółu.

I trzeba to cały czas głośno powtarzać, że to polscy politycy są współwinni sprowadzeniu na Polaków tego zagrożenia. Politycy od prawa do lewa. „Solidarność” od przeszło 17 lat ostrzega przed skutkami unijnej polityki klimatycznej, przed kolejnymi elementami Europejskiego Zielonego Ładu. Tymczasem kolejne polskie rządy nie tylko nie są w stanie przeciwstawić się tej polityce, lecz przeciwnie popierają te projekty. Dopiero po czasie dowiadujemy się, że co innego deklarują w Polsce, a co innego mówią i robią w Brukseli.

Tym większe wzburzenie wśród nas budzą teraz zapowiedzi polityków, że 10 maja pójdą na manifestacją z nami. To oburzająca obłuda! Co robiliście przez ostatnie kilkanaście lat? Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda w oświadczeniu z 13 kwietnia wyraźnie wskazał, że to jest protest apolityczny. Ja chcę dodać bardziej dosadnie: Nie chcemy na naszej manifestacji żadnych politycznych flag czy emblematów. Jeśli zrozumieliście swoje błędy i chcecie je naprawić, to oczywiście możecie przyjść i zaprotestować przeciwko Zielonemu Ładowi, ale bez partyjnych barw i flag. Nie próbujcie się wybielać, bo jesteście niewiarygodni. Oczekujemy realnych działań, które doprowadzą do zablokowania tej chorej unijnej polityki, a nie kolejnych pustych deklaracji i kolejnej porcji kłamstw.

Apeluję do wszystkich członków związku o maksymalną mobilizację i o jak najliczniejszy udział w proteście przeciwko Zielonemu Ładowi. Razem możemy powstrzymać to szaleństwo.

Dominik Kolorz