Solidar Śląsko Dąbrow

Tak dla Czystego Powietrza

Do końca listopada WFOŚiGW w Katowicach przyjmuje prace w konkursie plastycznym na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji „Tak dla Czystego Powietrza”. Nowością tegorocznej edycji konkursu jest możliwość udziału w nim nie tylko uczniów szkół podstawowych oraz świetlic środowiskowych z województwa śląskiego, ale także dzieci w wieku przedszkolnym.

Konkurs podzielony został na 6 kategorii wiekowych: dla dzieci przedszkolnych, w wieku 6-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Do wygrania nagrody o wartości od 200 do 700 zł w zależności od kategorii. Łącznie Fundusz przeznaczył na ten cel ponad 12 tys. zł. Konkurs jest współfinansowany ze środków Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Prace muszą zostać dostarczone do WFOŚiGW w Katowicach do 30 listopada do godz. 15.30. Ogłoszenie wyników zaplanowano na grudzień.

W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło 217 prac. Jury przyznało łącznie 25 nagród i wyróżnień w pięciu kategoriach. Pierwsza edycja konkursu organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach odbyła się w 2019 roku.

ak
źródło foto: wfosigw.katowice.pl