Solidar Śląsko Dąbrow

Sukces Programu „Moja Woda”

Prawie 25 tysięcy wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych wpłynęło w ramach rządowego programu „Moja Woda”. Nabór wniosków, których łączna kwota wyniosła ponad 114 mln zł prowadzony był od 1 lipca do 31 października 2020 r. przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
– Dzięki tym inwestycjom, uwzględniając zwiększony budżet, w gospodarstwach domowych zostanie zatrzymanych ponad 1,2 mln metrów sześciennych wody opadowej rocznie. Pozwoli to wydatnie odciążyć kanalizację i systemy dużej retencji, co zmniejszy ryzyko podtopień w wyniku ulewnych deszczów a także przyczyni się do walki ze skutkami suszy – mówi wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski. 
 
Zgodnie z założeniami projektu „Moja Woda” każdy właściciel domu jednorodzinnego mógł
otrzymać dotację do 5 tys. zł. Celem programu jest łagodzenie skutków suszy i ograniczenie zagrożenia powodziowego przez budowę przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę takich jak m.in. przewody odprowadzające wody opadowe, zbiorniki na deszczówkę czy oczka wodne.
 
kar

 
 

Dodaj komentarz