Solidar Śląsko Dąbrow

Strajk nauczycieli zawieszony

To rozsądna decyzja, zwłaszcza w kontekście zbliżających się matur. Jednak problem pozostaje nierozwiązany – mówi Lesław Ordon, szef oświatowej Solidarności w regionie śląsko-dąbrowskim. 25 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował o zawieszeniu akcji strajkowej. 
 
Strajk w szkołach i przedszkolach ma zostać zawieszony w sobotę 27 kwietnia o godzinie 6.00.
– Dobro uczniów przeważyło i to jest najistotniejsze. W tym proteście obok członków ZNP uczestniczyły też tysiące nauczycieli zrzeszonych w Solidarności oraz osób nienależących do żadnego związku zawodowego. Skala strajku pokazuje, że sytuacja jest  bardzo poważna i zawieszenie strajku nic w tej sprawie nie zmienia – wskazuje przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ Solidarność w Katowicach.
 
Lesław Ordon podkreśla, że nauczyciele oczekują kontynuacji negocjacji z rządem. – Naprawdę liczymy, że problemy oświaty uda się rozwiązać w drodze dialogu. Rząd też twierdzi, że chce konstruktywnych rozmów. Mamy nadzieję, że teraz, gdy atmosfera będzie nieco spokojniejsza, uda się wypracować dobre rozwiązania – mówi szef oświatowej Solidarności w regionie śląsko-dąbrowskim.
 
Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniu rozpoczęcia akcji strajkowej uczestniczyło w niej 48,5 proc. placówek oświatowych. Z kolei z wyliczeń związków zawodowych wynika, że strajkuje niemal 75 proc. szkół i przedszkoli.  
 
łk
 

Dodaj komentarz