Sprzeciw wobec planów uhonorowania Wojciecha Jaruzelskiego

Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Śląsko-Dąbrowskiego sprzeciwia się pomysłowi ogłoszenia żałoby narodowej po śmierci Wojciech Jaruzelskiego i organizowaniu autorowi stanu wojennego państwowego pogrzebu.

26 maja przedstawiciele Stowarzyszenia przesłali prezydenta Bronisława Komorowskiego list, w którym apelują „o odrzucenie ewentualnych wniosków o uhonorowanie Wojciecha Jaruzelskiego jak bohatera i męża stanu”.

W liście podkreślają, że Wojciech Jaruzelski nie został oczyszczony z zarzutów popełnienia zbrodni komunistycznych w latach 1944 – 1989. – Jego miejsce jest w panteonie zdrajców nieosądzonych, lecz przez Naród Polski ocenionych jednoznacznie – czytamy w apelu Stowarzyszenia do prezydenta Komorowskiego.

przeczytaj pełną treść listu

ek