Solidar Śląsko Dąbrow

Solidarność wynegocjowała podwyżki płac w Roca Polska

Od 1 stycznia o 380 zł brutto wzrosły zarobki pracowników Roca Polska w Gliwicach. Blisko 200 zł brutto z tej kwoty zostało wliczone do płacy zasadniczej. Pozostała część będzie wypłacana w postaci comiesięcznej premii akordowej. Podwyżki wynagrodzeń w spółce przewiduje porozumienie płacowe zawarte pomiędzy pracodawcą a zakładową Solidarnością pod koniec ubiegłego roku.

W rozmowach z kierownictwem firmy przedstawiciele Solidarności podkreślali, że ze względu na niskie pensje coraz więcej pracowników odchodzi z zakładu. Przypominali, że firma planuje w tym roku zwiększyć zatrudnienie o 100 osób i przekonywali, że ze względu na mało atrakcyjne wynagrodzenia trudno będzie znaleźć nowych pracowników. – To były ciężkie negocjacje. Spór zbiorowy wisiał w powietrzu. Nie ustąpiliśmy ani na krok, bo wiedzieliśmy, jak bardzo ludzie na te podwyżkę czekają – mówi Sławomir Kuls, szef zakładowej Solidarności. Dodaje, że zarząd spółki zrealizował też postulat związku, by  podwyżki były jednakowe dla wszystkich pracowników. – To było dla nas bardzo ważne, bo cała załoga dobrze pracuje – podkreśla przewodniczący.  

Roca Polska w Gliwicach zatrudnia ponad 300 pracowników, w tym 280 produkcyjnych. Zakład produkuje wyposażenie łazienek. Jego właścicielem jest hiszpańska grupa Roca, jeden ze światowych liderów w tym segmencie rynku.

bg
źródło foto:pixaby.com/CC0

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.