Solidar Śląsko Dąbrow

Solidarność w CMC Poland wynegocjowała wyższe płace i gwarancje zatrudnienia

Wzrost płac zasadniczych wszystkich pracowników CMC Poland w Zawierciu o 100 zł brutto od 1 września, dodatkowa pula na indywidualne podwyżki uzależnione od oceny pracy oraz zwiększenie o 6 proc., czyli średnio o około 720 zł brutto dodatkowej premii kwartalnej w przypadku osiągnięcia 120 proc. zakładanego kwartalnego wyniku finansowego – to podstawowe postanowienia porozumienia płacowego zawartego w tej hutniczej spółce 11 sierpnia.

Jak poinformował przewodniczący Solidarności w CMC Poland Henryk Zwolan, który w imieniu strony społecznej prowadził negocjacje z zarządem spółki, podwyżce wynagrodzeń towarzyszą gwarancje zatrudnienia dla pracowników zawierciańskiej huty. – Zapewnienie stabilnych miejsc pracy zawsze jest naszym celem i to na wniosek NSZZ Solidarność dyrekcja przystała na wprowadzenie gwarancji zatrudnienia. Jest to szczególnie ważne w sytuacji zmian w organizacji produkcji na jednym z wydziałów, jakie planowane są w naszym zakładzie – podkreślił przewodniczący zaznaczając jednocześnie, że dzięki staraniom związku pracownicy huty mają zapewniony coroczny, stabilny wzrost zarobków, realizowany poprzez zwiększanie i wyrównywanie stawek oraz podwyższanie widełek płacowych.

Dodał też, że dzięki wcześniej zawartym przez Solidarność porozumieniom z pracodawcą pracownicy CMC Poland mają w przyszłym roku zapewniony wzrost premii urlopowej (wakacyjnej) i świątecznej do 2 tys. zł brutto, czyli każdej o 150 zł oraz zwiększenie tzw. małego hutnika, czyli wypłacanego w maju regulaminowego dodatku z okazji Dnia Hutnika, z 444 zł do 480 zł brutto.

Produkująca wyroby walcowane, głównie pręty zbrojeniowe żebrowane, pręty okrągłe, płaskowniki, walcówkę przemysłową i jakościową huta CMC Poland w Zawierciu zatrudnia około 1,8 tys. pracowników.

bea
źródło foto:pixabay.com/CC0

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.