Solidar Śląsko Dąbrow

Solidarność w będzińskim starostwie

W Starostwie Powiatowym w Będzinie powstała nowa organizacja związkowa NSZZ Solidarność. – Będziemy reprezentować interesy wszystkich pracowników, bronić ich praw. Działalność związkową zamierzamy prowadzić w oparciu o dialog z pracodawcą. W przeszłości różnie z tym bywało – mówi Joanna Mędrzak, przewodnicząca Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w będzińskim Starostwie Powiatowym. – Pracodawca ze zrozumieniem przyjął utworzenie Solidarności w urzędzie. Liczymy na dobrą, partnerską współpracę – dodaje. 
 
Pracownicy zdecydowali, że organizacja związkowa w starostwie będzie działać pod szyldem NSZZ Solidarność. Jak zaznacza przewodnicząca TKZ, o wyborze właśnie tego związku zawodowego przesądziły nie tylko jego idee i historia. – Równie ważne było dla nas to, że Solidarność jest największą i najbardziej profesjonalną organizacją związkową w Polsce, z wieloletnim doświadczeniem w obronie praw związkowych i pracowniczych. Związek posiada też bardzo dobre zaplecze ekspertów, prawników, szkoleniowców– wskazuje Joanna Mędrzak.           
TKZ Starostwa Powiatowego w Będzinie została zarejestrowana w Zarządzie Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność 6 listopada. Obecnie liczy kilkunastu członków, ale jak podkreśla przewodnicząca, przynależnością do związku interesuje się coraz więcej pracowników. – Chcą wiedzieć, jakie korzyści wynikają ze zorganizowania się, bo w  starostwie nigdy dotąd nie działała żadna organizacja związkowa. W przeszłości były próby utworzenia związku, ale bez pozytywnych rezultatów. Nam się to udało – zaznacza przewodnicząca.   
 
Wybory władz nowej Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Starostwa Powiatowego w Będzinie odbędą się w grudniu.
 
Starostwo Powiatowe w Będzinie zatrudnia około 180 pracowników.
 
bg
źródło foto:pixabay.com/CC0
 
 

Dodaj komentarz