Solidar Śląsko Dąbrow

Słoneczko nam tu zajaśnieje

7 listopada powitamy w Katowicach złoty monument premiera zwanego pieszczotliwie „Haratającym Słoneczkiem”. To będzie kolejny ważny etap trwającego od kilku tygodni ogólnopolskiego tournée pomnika Donalda Tuska. – Chcemy, aby jak największa liczba mieszkańców naszego regionu mogła zobaczyć tę pomnikową postać, dlatego planujemy przejazd platformy ze „Złotym Donkiem” najważniejszymi arteriami konurbacji śląsko-zagłębiowskiej, w tym kilka obowiązkowych kółeczek na katowickim Rondzie – mówi Erwin Kotowski z biura organizacyjnego wizyty pomnika.

Głównym punktem wizyty będzie happening na ul. Stawowej w Katowicach. – Tak ważnej postaci nie uchodzi prezentować w byle jakim miejscu. To musi być prestiżowa ulica i dlatego wybór padł na Stawową, swego rodzaju katowicką aleję gwiazd – podkreśla Kotowski. Zaznacza, że data wizyty pomnika nie została wybrana przypadkowo. – 7 listopada mija okrągła 96-ta rocznica wybuchu rewolucji październikowej. Tej, która wydała mistrzów łapania narodu za twarz i wirtuozów czystek partyjnych. Happening będzie utrzymany w konwencji peerelowskiej akademii z okazji wybuchu rewolucji październikowej. Będzie poezja rewolucyjna, będą pieśni, będzie wręczenie medali i goździków – zapowiada Erwin Kotowski. Podczas akademii obok monumentu premiera staną wielkoformatowe zdjęcia pomników władzy Platformy Obywatelskiej.

– „Złoty Donek” już od dłuższego czasu peregrynuje po kraju i co jakiś czas dochodzą do nas wieści o cudach związanych z jego wizytami. To jest trochę jak ze złotą rybką, ale na odwrót. Wystarczy dotknąć piłki trzymanej przez „Haratające Słoneczko”, pomyśleć życzenie i ono na pewno się nie spełni. Czyli ten pomnikowy premier działa jak żywy – dodaje Kotowski.

W związku z tym, że wieść o cudach wyprzedza pomnik, do organizatorów już napłynęły prośby o umożliwienie dotknięcia piłki trzymanej pod pachą przez „Haratające Słoneczko”. – Zrobimy co w naszej mocy, choć obawiamy się, żeby pomnik nie został uszkodzony przez żądnych cudów widzów. Może nie każdy będzie mógł dotknąć piłki, ale każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie z pomnikiem. Sesja zdjęciowa ze „Złotym Donkiem” będzie finałowym akcentem wizyty w Katowicach – informuje Kotowski.

Pomnik pojawi się w Katowicach w godzinach popołudniowych. Akademia na Stawowej rozpocznie się ok. godz. 14.30.

Dodaj komentarz