Solidar Śląsko Dąbrow

Śląski Oskar 2009 dla Funduszu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach znalazł się w gronie osób i instytucji wyróżnionych Nagrodą Godła Promocyjnego Śląski Oskar 2009. Nagrody, już po raz dziewiąty, wręczono w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. – Statuetka Śląskiego Oskara stała się wyrazem uznania dla najlepszych za to, co dla regionu zrobili promując go w kraju i w Europie – powiedział prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego, otwierając galę wręczenia tej prestiżowej nagrody.
Zdaniem Gabrieli Lenartowicz, prezesa Zarządu WFOŚiGW, przyznanie wyróżnienia Funduszowi świadczy o tym, że ekologia coraz częściej traktowana jest jako ważna dziedzina życia gospodarczego i społecznego oraz jako szansa na lepsze warunki życia dla mieszkańców naszego regionu. – To także najważniejsze wyzwanie dla Wojewódzkiego Funduszu, który co roku skutecznie finansowo wspiera wszystkie liczące się działania proekologiczne w województwie śląskim – powiedziała Gabriela Lenartowicz odbierając nagrodę.
Statuetka Śląskiego Oskara od 2001 roku przyznawana jest z inicjatywy Wydawnictwa Goniec Górnośląski i Uniwersytetu Śląskiego osobom, firmom i samorządom, które swą pracą i umiejętnościami przyczyniają się do tworzenia nowego oblicza województwa śląskiego jako nowoczesnego, silnego gospodarczo, naukowo i kulturowo regionu.
W gronie laureatów Oskara znalazły się osobowości takie jak arcybiskup Damian Zimoń, prof. Tadeusz Sławek, prof. Andrzej Bochenek, Henryk Mikołaj Górecki czy prof. Jan Malicki. Statuetkę skrzydlatego mężczyzny otrzymały również wyróżniające się swą pozytywną aktywnością w regionie samorządy i instytucje kulturalne oraz przedstawiciele środowisk naukowych, gospodarczych i regionalnego życia publicznego.
aK

Dodaj komentarz