Solidar Śląsko Dąbrow

Punkt widokowy i miejsce do edukacji

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w gminie Kornowac powstała „Zielona przestrzeń”. Obiekt został oddany do użytku na początku kwietnia.

W uroczystości wziął udział prezes katowickiego Funduszu Mateusz Pindel oraz przedstawiciele władz samorządowych. „Zielona przestrzeń” powstała przy punkcie widokowym Kornowac, znajdującym się na szlaku wież i platform widokowych Silesianka. To miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców okolicznych miejscowości i turystów. Roztacza się z niego widok na pasmo Sudetów oraz zbiornik Racibórz. „Zielona przestrzeń” będzie wykorzystywana do prowadzania zajęć przyrodniczych oraz spotkań lokalnej społeczności.

Na realizację przedsięwzięcia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeznaczył przeszło 229 tys. zł., czyli ponad 77 proc. wartości całego zadania.

„Zielona przestrzeń” jest jednym z kilku nowych programów realizowanych przez Fundusz od zeszłego roku. Projekt ma na celu odbetonowanie śląskich miast.

aga
źródło foto: WFOŚiGW Katowice