Solidar Śląsko Dąbrow

Protest w PRG „ROW”

19 sierpnia o godzinie 9.00 przed siedzibą Przedsiębiorstwa Robót Górniczych „ROW” przy ulicy Kasztanowej 2 w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się pikieta Solidarności. Związkowcy domagają się wypłaty zaległych pensji. – Część pracowników nie dostała jeszcze wypłat za czerwiec. Za lipiec powinniśmy dostać wynagrodzenia do 10 sierpnia, otrzymaliśmy jedynie po tysiąc złotych zaliczki. Poślizgi od dłuższego czasu są u nas normą i z miesiąca na miesiąc jest pod tym względem coraz gorzej. Przecież wszyscy mamy dzieci, rodziny, które musimy jakoś utrzymać. Ludzie są zdesperowani – mówi Piotr Prohasek, szef zakładowej Solidarności.

Jastrzębski zakład, jak informują związkowcy, ma długi nie tylko wobec własnych pracowników. – Pracodawca nie opłaca za nas składek do ZUS od około trzech lat. Należności wobec Urzędu Skarbowego sięgają ponad 400 tysięcy. Ludzie zwalniają się z dnia na dzień, bo nie mogą już znieść tej sytuacji. Jeszcze niedawno w naszym zakładzie pracowało ponad 340 osób, dzisiaj jest to nieco ponad 260 i codziennie ich ubywa – zaznacza Prohasek.

Zdaniem przewodniczącego kłopoty PRG „ROW” wynikają wyłącznie ze złego zarządzania firmą przez obecne kierownictwo. – Nasza firma świetnie prosperowała przez lata. Teraz także mamy zamówienia. Obecnie prowadzimy prace w kopalni Pniówek i Budryk. Nie żądamy przecież cudów. Chcemy tylko, aby za naszą pracę wypłacano nam należne wynagrodzenie – podkreśla przewodniczący.

Dodaj komentarz