Solidar Śląsko Dąbrow

Projekt HammerBus dla Pawła Kukiza

„Projekt HammerBus” – taką nazwę nosi nowa inicjatywa zwolenników Pawła Kukiza. Jej organizatorzy zbierają pieniądze na wynajęcie nagłośnienia, przenośnej sceny i busa, którym Kukiz mógłby jeździć po kraju i zachęcać obywateli do udziału w wrześniowym referendum.

– To całkowicie oddolna akcja wymyślona przez ludzi z różnych części Polski. To także forma naszego wsparcia i zarazem podziękowania dla Pawła za gigantyczną pracę, która do tej pory wykonał w walce o przywrócenie państwa obywatelom – mówi Jacek Piwowarczuk, jeden z organizatorów akcji.

Zbiórka pieniędzy jest prowadzona za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl, największej w Polsce platformy crowdfundingowej, czyli pośredniczącej w społecznym finansowaniu różnych projektów i przedsięwzięć. Akcja wystartowała 8 czerwca i ma potrwać miesiąc. Jej organizatorzy chcą w tym czasie zebrać 80 tys. zł. Do tej pory udało im się zgromadzić niespełna 7,5 tys. zł. –  Te 80 tys. zł to szacowany koszt wynajęcia sprzętu niezbędnego do organizacji w całej Polsce cyklu prelekcji Pawła. Nasz bus ma się nazywać Hammer, czyli młot, który pomoże rozwalić ten system – tłumaczy Piwowarczuk.

Tak jak w innych tego typu przedsięwzięciach darczyńcy „Projekt HammerBus” mogą liczyć na nagrody przydzielane wg zasady: im większy datek, tym bardziej atrakcyjna nagroda. Za wpłatę powyżej 1000 zł organizatorzy gwarantują przejażdżkę Hammer Busem z Pawłem Kukizem.  

Organizatorami zbiórki są ludzie, którzy oddolnie prowadzili  happeningi i akcje poparcia dla Pawła Kukiza w trakcie jego kampanii prezydenckiej. Inicjatywa woJOWników Kukiza, jak sami siebie nazwali na stronie projektu HammerBus, to jedno z pierwszych wydarzeń zorganizowanych w ramach kampanii przed wyznaczonym na wrzesień referendum w sprawie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, zniesienie finansowania partii z budżetu państwa i zmian w systemie podatkowym. Referendum zapowiedział Bronisław Komorowski po pierwszej przegranej dla niego turze wyborów prezydenckich, licząc, że w ten sposób uda mu się pozyskać głosy wyborców, w pierwszym głosowaniu poparli Pawła Kukiza.

Więcej informacji o akcji  „Projekt HammerBus” można znaleźć na stronie zbiórki: polakpotrafi.pl/projekt/hammer-dla-pawla-kukiza

łk

 

Dodaj komentarz