Premie w szpitalu w Ochojcu

Przez cały 2017 rok pracownicy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ochojcu będą otrzymywać comiesięczne premie. Lekarze i pielęgniarki po  280 zł brutto, pozostali pracownicy po 310 zł brutto. Takie gwarancje zawiera porozumienie z 11 stycznia pomiędzy dyrekcją placówki a szpitalnymi związkami zawodowymi.

– Od długiego czasu zabiegaliśmy o jakikolwiek wzrost wynagrodzeń pracowników szpitala.
Jeśli nie w formie podwyżki płac zasadniczych, to chociażby w postaci premii. Dyrekcja wykazywała dobrą wolę i zrozumienie dla naszych postulatów, ale na ich realizację nie pozwalała trudna sytuacja finansowa szpitala. Na szczęście ubiegły rok okazał się dla naszej placówki wyjątkowo korzystny. Pozyskaliśmy dodatkowe środki i teraz część z nich zostanie przeznaczona na comiesięczne premie – wyjaśnia Anna Cierpica, przewodnicząca zakładowej Solidarności. Zaznacza, że wprawdzie premie mają okresowy charakter, ale na początku przyszłego roku związki będą wnioskować do pracodawcy o włączenie tego dodatku do płac zasadniczych. – Jesteśmy dobrej myśli, bo obecnie kondycja finansowa naszego szpitala uległa znacznej poprawie – podkreśla Anna Cierpica.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 7 w Katowicach-Ochojcu zatrudnia blisko 2000 pracowników.

bea
źródło foto:gcm.pl/materiały prasowe