Solidar Śląsko Dąbrow

Premie w Rafako

Na początku września na konta pracowników raciborskiego Rafako wpłynie premia z okazji Dnia Energetyka w wysokości 600 zł brutto. Jest to jedna z czterech premii, które zostały zagwarantowane załodze spółki w porozumieniu podpisanym dwa miesiące temu przez związki zawodowe i zarząd firmy. Dodatkowe pieniądze mają zrekompensować brak podwyżek płac w 2015 roku.

Jak informuje szef zakładowej Solidarności Wiesław Oleszowski, zgodnie z zapisami czerwcowego porozumienia pod koniec lipca załoga otrzymała premię z zysku za 2014 rok w wysokości 5 proc. rocznej stawki zasadniczej, czyli ok. 60 proc. miesięcznej pensji. Natomiast w listopadzie pracownicy dostaną dodatkowo po 450 zł brutto. Ta premia jest związana z pozyskaniem przez firmę w styczniu tego roku zlecenia na zaprojektowanie, dostawę i montaż chłodni kominowej dla bloku energetycznego w jaworznickiej elektrowni. Ponadto przed Świętami Bożego Narodzenia każda osoba zatrudniona w firmie otrzyma 600 zł brutto.

Przewodniczący podkreśla, że na początku roku organizacje związkowe wystąpiły do pracodawcy o podwyżki wynagrodzeń, ale nie udało się podpisać porozumienia w tej sprawie. – Mamy nadzieję, że premie, które wynegocjowaliśmy, zrekompensują pracownikom brak podwyżek – mówi Oleszowski. Zaznacza, że nie są to jedyne dodatkowe pieniądze, jakie załoga Rafako otrzymała w tym roku. – Z okazji Świąt Wielkanocnych pracodawca wypłacił wszystkim po 450 zł brutto, wcześniej takiej premii w firmie nie było – dodaje.

Rafako zajmuje się m.in. budową bloków dla energetyki, produkcją kotłów grzewczych oraz termiczną utylizacją odpadów. Firma zatrudnia ok. 2100 osób. Solidarność jest jednym z trzech związków zawodowych działających w spółce.

aga
źródło foto:commons.wikimedia.org/Olos88

 

Dodaj komentarz