Solidar Śląsko Dąbrow

Premie świąteczne w Plastic Omnium

18 grudnia wypłacone zostały świąteczne premie w spółkach Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie i Plastic Omnium Auto w Gliwicach. Pracownicy zakładu w Kleszczowie otrzymali po 600 zł brutto. Premia dla załogi gliwickiej firmy wynosi 550 zł brutto.

400 zł premii na Boże Narodzenie pracownicy mieli zagwarantowane w  porozumieniu zawartym na początku roku pomiędzy zarządami obu spółek a związkowcami z Solidarności. Takie umowy strony podpisują już od kilku lat. Jak informują związkowcy, w tym roku do zapisanej w porozumieniu sumy zarząd zakładu w Kleszczowie dołożył swoim pracownikom po 200 zł brutto, a pracodawca z Gliwic przyznał załodze dodatkowe 150 zł brutto. – To dla nas wszystkich miła niespodzianka. Nasze zakłady rozwijają się dynamicznie. Wiemy, że przyszłym roku czeka nas bardzo dużo pracy. Prawdopodbnie właśnie dlatego pracodawcy uznali, że ludzi trzeba zmotywować dodatkowymi pieniędzmi – mówi Krzysztof Masłowski, szef Solidarności w spółce w Kleszczowie.    

Spółki Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie i Plastic Omnium Auto w Gliwicach produkują m.in. zderzaki i akcesoria samochodowe. Ich właścicielem jest francuska firma Plastic Omnium. W obu zakładach zatrudnionych jest w sumie ponad 800 pracowników.

bg
źródło foto:pixaby.com

 

Dodaj komentarz