Solidar Śląsko Dąbrow

Premie świąteczne w PKP Energetyka Usługi

Bonusy na święta w wysokości od 600 do 900 zł brutto trafiły do załóg piętnastu oddziałów spółki PKP Energetyka Usługi w całej Polsce. Po 300 zł brutto premii od zarządu firmy pracownicy otrzymali jeszcze w październiku. Jej wysokość została uzgodniona z zakładowymi organizacjami związkowymi. Dodatkowo w grudniu pracownicy otrzymali z Zakładowego Funduszu Świadczeń  Socjalnych od 300 do 600 zł brutto.
 
Jak informują związkowcy z zakładowej Solidarności, świąteczny bonus od zarządu spółki co roku przyznawany jest pracownikom w równej wysokości. Natomiast o wartości świadczeń z funduszu socjalnego decydują ich dochody na członka rodziny. – Pracownicy z najniższymi zarobkami łącznie na rękę otrzymali prawie 700 zł – podkreśla Marek Ordon, przewodniczący Solidarności w Zakładzie Górnośląskim PKP Energetyka Usługi w Katowicach. 
 
Zakłady PKP Energetyka Usługi w całej Polsce zatrudniają  około 7 tys. pracowników. W firmie w Katowicach pracuje 430 osób. Spółka zasila energią elektryczną sieci trakcyjne na kolei. 
 
bea
źródło foto:commons.wikimedia.org/Oktanpl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.