Solidar Śląsko Dąbrow

Premie świąteczne w Hucie Łabędy

Premie w wysokości 1000 zł brutto otrzymają przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy Huty Łabędy w Gliwicach. Wypłatę tego bonusu gwarantuje im porozumienie wypracowane w pierwszym kwartale tego roku porozumienie pomiędzy pracodawcą a działającymi w spółce związkami zawodowymi.

Premie świąteczne załoga huty otrzymuje co roku. Ich wysokość jest uzależniona od sytuacji ekonomicznej zakładu. – Zawsze na początku robimy symulację premii na Wielkanoc i Boże Narodzenie. Jeśli w zakładzie są środki, to tuż przed wypłatą tych bonusów rozmawiamy z pracodawcą na temat ich podwyższenia. W tym roku nie było dodatkowych negocjacji w tej sprawie z uwagi na załamanie rynku górniczo-hutniczego. Produkujemy dla kopalń i nasza kondycja ekonomiczna jest ściśle powiązana z sytuacją w branży górniczej – mówi Czesław Ryś, szef Solidarności w Hucie Łabędy.

Dodaje, że w obecnych, trudnych czasach dla gliwickiego zakładu pracownicy huty powinni być usatysfakcjonowani premią wynoszącą 1000 zł. –  Ludzie nawet nie żądali więcej. Zdają sobie sprawę, że być może w przyszłym roku pracodawcę w ogóle nie będzie stać na jakiekolwiek premie – podkreśla przewodniczący.

Porozumienie ze stycznia 2015 roku zakłada też wypłatę świątecznej premii dla  pracowników spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Huta Łabędy. Ich premie wynosić będą od 800 zł brutto do 1000 zł brutto. – Pieniądze dla nich będą nieznacznie niższe niż w naszej hucie, bo te zakłady mają mniejsze obroty – wyjaśnia Czesław Ryś.

Huta Łabędy produkuje obudowy górnicze. W spółce pracuje blisko 500 osób. W pozostałych zakładach Grupy Kapitałowej Huta Łabędy pracuje ponad 400 osób.

bea
źródlo foto:węglokoks.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.