Premia roczna w Delfo Polska

Pracownicy spółki Delfo Polska w Tychach po raz pierwszy w historii zakładu dostaną premię roczną. Wyniesie ona 2000 zł brutto. Premia zostanie wypłacona w dwóch ratach po 1000 zł brutto. Pierwsza trafi na konta pracowników 10 kwietnia, druga 10 września. Gwarancje wypłaty premii rocznej zapisane zostały w porozumieniu zawartym 30 marca pomiędzy zarządem spółki a zakładowymi organizacjami związkowymi.

Jak podkreślają reprezentanci Solidarności, to przede wszystkim dzięki dobrej współpracy organizacji związkowych działających w spółce udało się wynegocjować dwa razy wyższą premię roczną, niż zakładał pracodawca. – Rozmowy z zarządem były bardzo trudne i żmudne. Trwały prawie trzy miesiące. Zarząd chciał przyznać pracownikom bonus w wysokości 900 zł brutto. My powtarzaliśmy, że ludzie zasłużyli na więcej. Nie nadążają z produkcją, poświęcają się dla firmy, pracują w soboty i w niedziele. W rezultacie udało się nam przekonać pracodawcę i podniósł premię do 2000 zł brutto – mówi Grzegorz Duda, szef zakładowej Solidarności.

Dodaje, że premie roczne w tej samej wysokości otrzymają również pracownicy zatrudnieni w Delfo Polska za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. – Upomnieliśmy się o taką samą premię dla nich, bo przecież oni pracują równie wydajnie i efektywnie jak ludzie zatrudnieni przez naszą spółkę – wyjaśnia przewodniczący.

Podczas rozmów płacowych związkowcy uzgodnili też z zarządem firmy wysokość premii kwartalnej, która w 2016 roku wynosić będzie 130 zł brutto. W porozumieniu płacowym pracodawca zobowiązał się również do przyznania pod koniec roku indywidualnych podwyżek wynagrodzeń dla pracowników.

Tyska spółka Delfo Polska zatrudnia blisko 1200 pracowników. Firma produkuje m.in.  wytłoczki oraz elementy spawane i zgrzewane dla przemysłu motoryzacyjnego.

bea
źródło foto:pixabay.com/CC0