Premia produkcyjna w NKT Cables

Średnio po 2200 zł brutto premii produkcyjnej zasiliło w grudniu konta wszystkich pracowników spółek NKT Cables w Warszowicach i Knurowie. Wysokość świadczenia zarząd spółki uzgodnił z działającymi w zakładzie związkami zawodowymi. Pracodawca i związkowcy uznali też, że najlepsi pracownicy powinni zostać wyróżnieni finansowo. Oprócz premii produkcyjnej dostali dodatkowo po 300 zł brutto.

Związkowcy z Solidarności podkreślają, że premia produkcyjna to dla pracowników 13 pensja, bo jej średnia wartość brutto odpowiada średnim zarobkom brutto w spółce,  aczkolwiek wysokość tej premii dla poszczególnych pracowników był zróżnicowana. – O jej wysokości decydowały m.in. zaangażowanie w pracę, dyspozycyjność  i brak absencji chorobowych – mówi Marek Kosmal, przewodniczący zakładowej Solidarności.

NKT Cables w Warszowicach i Knurowie zatrudniają łącznie blisko 200 pracowników. Zakłady m.in. produkują kable i przewody instalacyjne.

bea
źródło foto:pixabay.com