Solidar Śląsko Dąbrow

Premia motywacyjna w Hucie Łabędy

Wszyscy pracownicy Huty Łabędy S.A. w Gliwicach otrzymają premię motywacyjną w wysokości 1000 zł brutto. To efekt negocjacji przeprowadzonych z pracodawcą z inicjatywy zakładowej Solidarności. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 13 października.
 
Jak informuje Czesław Ryś, przewodniczący Solidarności w hucie, premia motywacyjna wpłynie na konta pracowników jeszcze w tym miesiącu. – Są to dodatkowe, całkiem niezłe pieniądze, które na pewno podreperują domowe budżety załogi huty – mówi. 
 
Wypłata premii motywacyjnej uzależniona jest od wyników ekonomicznych. W ocenie związkowców rok 2016 jest dla zakładu bardzo dobry. Kilka miesięcy temu uruchomiony
został wydział produkcji rur, który należy do jednych z najnowocześniejszych w Europie.
– Huta osiągnęła zyski w pierwszym półroczu, dlatego pod koniec września zwróciliśmy się
do pracodawcy o wypłatę premii motywacyjnej. Porozumienie w tej sprawie udało się nam podpisać już po trzech tygodniach – dodaje związkowiec.
 
W hucie zatrudnionych jest blisko 490 osób, do Solidarności należy ponad 100 pracowników. Zakład wytwarza rury m.in. konstrukcyjno-budowlane, ciepłownicze oraz kształtowniki gięte na zimno. Jest jednym z najważniejszych producentów obudów górniczych.
 
aga
źródło foto: materiały prasowe Grupy Węglokoks
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.