Solidar Śląsko Dąbrow

Pracownicy sosnowieckiej spółki Gimplast kontynuują strajk

Trwa strajk w sosnowieckim Gimplaście. 12 października w godzinach wieczornych strona związkowa przekazała przedstawicielom zarządu swoje propozycje dotyczące porozumienia płacowego. Pracodawca zapowiedział, że odniesie się do nich 13 października o godz. 15.00.
 
– Do tego momentu na pewno nie opuścimy terenu firmy. Szukamy kompromisu. Propozycja, którą przekazaliśmy zarządowi, nie jest do końca zadowalająca, ale jeśli zostanie zaakceptowana przez pracodawcę, jesteśmy w stanie podpisać porozumienie – mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Bitron Poland w Sosnowcu, która zasięgiem swojego działania obejmuje Gimplast.
 
Strajk ma charakter rotacyjny, został rozpoczęty 12 października o godz. 6.00 przez pracowników pierwszej zmiany. Przez 8 godzin uczestnicy protestu przebywali przed bramą zakładu, mimo padającego deszczu. Dopiero od godziny 14.00 strajk jest prowadzony na terenie firmy. W poniedziałek po południu doszło też do rozmów przedstawicieli pracowników z pracodawcą. 
 
Załoga Gimplastu walczy o wprowadzenie w firmie dodatku stażowego i podwyżki wynagrodzeń. „Solidarność” przez wiele miesięcy prowadziła z pracodawcą negocjacje płacowe, ale zakończyły się one fiaskiem. Za zorganizowaniem bezterminowego strajku załoga spółki opowiedziała się 22 września podczas referendum strajkowego.
 
W Gimplaście produkowane są podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu AGD. Spółka zatrudnia ok. 150 osób.
 
aga
 

Dodaj komentarz