Solidar Śląsko Dąbrow

Pracownicy Montany otrzymają zaległe premie

W kwietniu pracownicy Śląskiej Fabryki Urządzeń Górniczych „Montana” w Katowicach otrzymają zaległą premię roczną za 2015 rok. Będzie ona stanowić równowartość 50 proc. miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Wypłata premii zagwarantowana została w porozumieniu zawartym 20 lutego pomiędzy zarządem spółki a zakładową Solidarnością. 
 
Negocjacje w tej sprawie trwały ponad rok. Wypłatę pieniędzy pracodawca uzależniał od wyniku przetargu na produkcję maszyn górniczych, do którego fabryka przystąpiła w ubiegłym roku. W lutym przetarg został rozstrzygnięty na korzyść „Montany”. – To była dla nas bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu udało nam się w końcu wynegocjować wypłatę zaległej premii za 2015 rok –  mówi Alfred Gawron, szef zakładowej Solidarności. Dodaje, że  2015 rok fabryka zakończyła zyskiem, jednak w 2016 roku firma wpadła w kłopoty finansowe. – Wiadomo, że
za ubiegły rok premii nie będzie i tym bardziej cieszymy się, że w końcu udało się doprowadzić do wypłaty bonusu za 2015 rok – dodaje. 
 
Porozumienie w sprawie wypłaty zaległej premii zostało rozszerzone o inne, korzystne dla załogi zapisy. Solidarność wynegocjowała z pracodawcą m.in. zwiększenie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych o 50 tys. zł. Te środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie pracownikom tzw. wczasów pod gruszą. Załoga otrzyma również zapomogi na Wielkanoc w wysokości od 350 do 450 zł w zależności od dochodów.  
 
Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych „Montana” zatrudnia ponad 100 pracowników. Produkuje m.in. specjalistyczne wozy dla górnictwa. 
 
bea
źródło foto:pixabay.com/CC0

Dodaj komentarz