Solidar Śląsko Dąbrow

Pracownicy Ficomirrors będą zarabiać więcej

Wzrost wynagrodzeń o ok. 400 zł brutto miesięcznie, wypłata premii z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia – to najważniejsze zapisy porozumienia płacowego zawartego pomiędzy pracodawcą i związkami zawodowymi działającymi w spółce Ficomirrors w Dąbrowie Górniczej. Porozumienie wchodzi w życie 1 kwietnia.

Stawki godzinowe wraz z premią wzrosną o 2,38 zł, czyli o ok. 400 zł miesięcznie. Ponadto do 10 kwietnia pracownicy spółki otrzymają premię z okazji Świąt Wielkanocnych w wysokości 2,5 tys. zł brutto. Zostanie ona wypłacona osobom, które przepracowały w dąbrowskiej firmie co najmniej 9 miesięcy. – Wysokość tej premii zawsze jest uzależniona od wyników ekonomicznych spółki. Teraz udało nam się wynegocjować o 500 zł więcej, niż rok temu – mówi Justyna Kłos, przewodnicząca „Solidarności” w Magneti Marelli, organizacji zrzeszającej także pracowników Ficomirrors. Dodatkowo w porozumieniu płacowym zagwarantowano także premię bożonarodzeniową na poziomie 1,5 tys. zł brutto. – Zastrzegliśmy, że jeśli wyniki finansowe będą bardzo dobre, to premia będzie większa – dodaje Justyna Kłos.

Związkowcy uzgodnili także z pracodawcą, że wysokość dofinansowania do „Zielonych Szkół” dla dzieci uczących się w klasach I-III szkół podstawowych wyniesie 400 zł, czyli o 100 zł więcej niż rok temu. Natomiast wartość kart uprawniających pracowników firmy do kupna posiłków została utrzymana na poziomie 190 zł. – Obok podwyżek zawsze negocjujemy też te dwie kwestie. Do wyjazdów dzieci naszych pracowników na „Zielone Szkoły” dopłaca pracodawca. Pieniądze na ten cel nie pochodzą z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych – wyjaśnia przewodnicząca „S”.

Firma Ficomirrors jest producentem lusterek samochodowych. Spółka zatrudnia przeszło 700 osób.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0