Solidar Śląsko Dąbrow

Pracownicy EuroMedic czekają na decyzję

31 stycznia przedstawiciele pracowników prywatnej kliniki EuroMedic Medical Center w Katowicach spotkali się z zarządzającymi Narodowym Funduszem Zdrowia. W negocjacjach wzięli udział zastępcy prezesa NFZ Zbigniew Treter i Wiesława Kłos. – Rozmowy były konstruktywne. Mamy nadzieję, że kontrakt dla naszej kliniki zostanie przedłużony. Czekamy na dalsze ustalenia dyrekcji Śląskiego Oddziału NFZ w tej sprawie – mówi dr Jan Borzymowski, przewodniczący Solidarności w EuroMedic.

Pracownicy placówki mają nadzieję, że decyzja dotycząca przedłużenia kontraktu o miesiąc zapadnie 1 lutego. – Dzisiaj doszło też do spotkania prezesów NFZ z dyrektorem ŚO NFZ Grzegorzem Nowakiem – dodaje Borzymowski. Pracownicy kliniki złożyli też petycję w kancelarii premiera i kancelarii Ministerstwa Zdrowia.

EuroMedic miał kontrakt z NFZ podpisany na trzy lata. Jednak we wrześniu 2013 roku, po dwóch latach obowiązywania umowy, NFZ ją wypowiedział, nie podając przyczyny. Kontrakt wygasał z końcem ubiegłego roku, jednak po protestach pracowników kliniki, okres jego wypowiedzenia został przedłużony o miesiąc.

Dodaj komentarz