Porozumienie w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku

15 kwietnia organizacje związkowe działające w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku podpisały porozumienie płacowe z dyrekcją placówki. Zgodnie jego zapisami wynagrodzenia zasadnicze całej załogi wzrosną o 100 zł brutto. Dla wszystkich grup zawodowych z wyjątkiem pielęgniarek będą to pierwsze podwyżki płac od pięciu lat.

Jak informuje Małgorzata Heise, przewodnicząca Solidarności w szpitalu, wyższe wypłaty za kwiecień wraz z wyrównaniem za okres od 1 stycznia do 31 marca tego roku wpłyną na konta załogi do 10 maja. – Jako Solidarność od początku rozmów domagaliśmy się, żeby podwyżka została doliczona do wynagrodzenia zasadniczego, co umożliwi wzrost pozostałych składników pensji – podkreśla.

Organizacjom związkowym udało się też wynegocjować wypłatę świadczenia w wysokości 100 zł brutto w ramach tzw. wczasów pod gruszą z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. – Nie jest to wysoka kwota, ale dla pracowników naszego szpitala ważna jest każda złotówka, która może zasilić domowy budżet. Podobnie jak w całej służbie zdrowia zarobki wielu grup zawodowych wciąż są bardzo niskie – dodaje przewodnicząca.

W szpitalu zatrudnionych jest ok. 600 pracowników.

ak
źródło foto: szpitaltoszek.pl