Solidar Śląsko Dąbrow

Porozumienie w sprawie premii świątecznych w Węglokoksie Energia

Pracownicy wszystkich spółek z Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia otrzymają premie świąteczne w wysokości 600 zł brutto. Pieniądze trafią na ich konta najpóźniej do 20 grudnia. To wynik porozumień podpisanych przez „Solidarność” i inne organizacje związkowe z zarządami spółek wchodzących w skład Grupy – poinformował 2 grudnia Dariusz Gierek, przewodniczący międzyzakładowej organizacji NSZZ „Solidarność” w Grupie Kapitałowej Węglokoks Energia.
 
Pod koniec października „Solidarność” z Węglokoksu Energia wystąpiła do zarządów spółek Grupy z dwoma postulatami płacowymi – podwyżki płac zasadniczych w przyszłym roku o 500 zł brutto oraz wypłaty premii świątecznych po 1000 zł brutto.  – Jeśli chodzi o premie, to zarządy spółek proponowały początkowo niższe sumy, m.in. 400 zł brutto. Ostatecznie uzgodniliśmy, że zarówno w centrali, jak i we wszystkich pozostałych spółkach, premie na święta Bożego Narodzenia wyniosą 600 zł brutto – powiedział Dariusz Gierek. – Natomiast kwestia wzrostu przyszłorocznych płac jest zdecydowanie trudniejszym tematem. Kierownictwo Grupy Węglokoks Energia zaproponowało, aby do rozmów wrócić już po tym, gdy będą znane i przeanalizowane tegoroczne wyniki finansowe. Zwracało też uwagę na czynniki niezależne od firmy, czyli koszty zakupu praw do emisji CO2 oraz koszty wprowadzania tzw. Pracowniczych Planów Kapitałowych – podkreślił przewodniczący. Dodał, że rozmowy na temat podwyżek płac zasadniczych powinny ruszyć na początku stycznia. 
 
W skład Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia wchodzą trzy spółki: WE NSE w Brzeszczach, WE ZCP i WE ZUT w Rudzie Śląskiej. Wraz z centralą Grupa WE zatrudnia ok. 550 pracowników.
 
ny
źródło foto:pixabay.com/CC0
 
 

Dodaj komentarz