Solidar Śląsko Dąbrow

Porozumienie w spółce Gimplast

W firmie Gimplast podpisano 7 lipca porozumienie, które zakończyło trwający od półtora roku spór zbiorowy w spółce. – W trakcie sporu zawieraliśmy kolejne ustalenia w ważnych dla pracowników sprawach, m.in. w kwestii przekształceń umów terminowych na stałe umowy o pracę. 7 lipca zawarte zostało ostatnie ustalenia dotyczące przywrócenia funduszu socjalnego oraz zmiany harmonogramu pracy – poinformowała Izabela Będkowska, przewodnicząca Międzyzakłądowej Organizacji Związkowej w Bitron Poland, która zasięgiem swojej działalności obejmuje również sosnowiecki Gimplast.

– Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych został przywrócony i podzielony na dwie premie, które zostaną wypłacone wszystkim pracownikom. Będzie to premia wakacyjna, która wyniesie 600 zł oraz premia świąteczna w wysokości 500 zł. Ustaliliśmy również, że wysokość premii nie będzie jak to było dotychczas, obniżana o dni, w których pracownik przebywał na urlopie, bądź oddawał krew – podkreśla Będkowska.

– Kolejny ważny punkt porozumienia dotyczy uregulowania harmonogram pracy w zakładzie. Pracodawca ma czas do końca września na wprowadzenie zmian do regulaminu pracy, zgodnie z którymi pracownicy Gimplastu będą pracować wyłącznie od poniedziałku do piątku. Wcześniej w części wydziałów praca trwała od poniedziałku do niedzieli – tłumaczy przewodnicząca.

Jak podkreśla, negocjacje były bardzo trudne. Zarząd Gimplastu przez wiele miesięcy nie uznawał sporo zbiorowego. – Dlatego tym bardziej cieszy nas, że pracodawca zmienił swoją postawę i przychylił się do naszych argumentów – zaznacza Izabela Będkowka.

Sosnowiecki Gimplast zatrudnia ok. 100 pracowników. Firma produkuje podzespoły do sprzętu AGD.

łk

Dodaj komentarz