Solidar Śląsko Dąbrow

Porozumienie w Plastic Omnium

400 zł brutto premii na święta wielkanocne otrzymają na początku kwietnia pracownicy spółki Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie. Nagroda o takiej samej wartości wypłacona zostanie im również na Boże Narodzenie. Na kwotę 800 zł brutto pracodawca dofinansuje też ich wakacyjne urlopy. Łączna kwota nagród i tzw. wczasów pod gruszą wyniesie 1600 zł brutto na pracownika.

Pieniądze wynegocjowane z pracodawcą przez zakładową Solidarność zastąpią odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, który wynosi 1093,93 zł brutto na osobę. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 30 marca, po trwających blisko trzy miesiące negocjacjach. – To były bardzo długie i trudne rozmowy. Pracodawca proponował tylko kwotę odpowiadającą wartości odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Chciał nią objąć również pracowników zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej. Argumentowaliśmy, że jesteśmy przedstawicielami wyłącznie załogi naszej spółki i dla naszych ludzi takie rozwiązanie byłoby bardzo krzywdzące. Ostatecznie wynegocjowaliśmy sumę 1600 zł dla każdego pracownika Plastic Omnium, czyli tyle samo, co w ubiegłym roku. Pracownicy agencyjni z rocznym stażem pracy otrzymają połowę tej kwoty – mówi Krzysztof Masłowski, przewodniczący Solidarności w Plastic Omnium Auto Exteriors.

Masłowski informuje też, że podczas negocjacji pracodawca zobowiązał się do powiększenia kwoty nagrody z okazji Świąt Bożego Narodzenia o 150 zł brutto, pod warunkiem, że sytuacja finansowa firmy będzie pod koniec roku korzystniejsza.

Spółka Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie zajmuje się produkują m.in. zderzaków samochodowych. Jej właścicielem jest francuska firma Plastic Omnium. W zakładzie zatrudnionych jest 460 pracowników. Średnia płaca produkcyjna wynosi około 1900 zł brutto.

bea

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.