Solidar Śląsko Dąbrow

Porozumienie płacowe w spółce Adient Seating Poland w Bieruniu

2 lipca Solidarność działająca w spółce  Adient Seating Poland w Bieruniu podpisała z pracodawcą porozumienie płacowe. Zgodnie z zapisami tego dokumentu stawki godzinowe wzrosną o 1,7 zł brutto, co oznacza miesięczną podwyżkę płac zasadniczych o blisko 300 zł.

Jak informuje Tomasz Sztelak, przewodniczący zakładowej Solidarności, podwyżkami objęci zostaną pracownicy bezpośrednio i pośrednio związani z produkcją, którzy przepracowali w firmie co najmniej rok. W praktyce będzie to większość spośród liczącej 500 osób załogi spółki. Wyższe wynagrodzenia wraz z wyrównaniem za maj i czerwiec wpłyną na konta pracowników firmy wraz z wynagrodzeniem za lipiec. Równocześnie otrzymają oni jednorazową nagrodę wynoszącą 200 zł brutto.

– Rozmowy z przedstawicielami zarządu były bardzo trudne, ale udało nam się podpisać całkiem niezłe porozumienie – mówi przewodniczący zakładowej „S” . Tomasz Sztelak podkreśla, że podobne porozumienia są podpisywane w firmie co roku, dzięki czemu wynagrodzenia pracowników systematycznie wzrastają.

Podczas rozmów uzgodniono także korzystniejsze dla pracowników zasady przyznawania premii frekwencyjnej wynoszącej 100 zł miesięcznie. Zgodnie z nimi premia będzie się należała pracownikowi, który przepracuje cały miesiąc bez ani jednego dnia na zwolnieniu lekarskim. Do tej pory pracownik, który przebywał na L4 dłużej niż 5 dni w miesiącu, tracił premię za pół roku. Oprócz tego osoby, które nie będą chorowały przez cały rok, otrzymają dodatkowy bonus.

Spółka Adient Seating Poland w Bieruniu produkuje fotele samochodowe.

aga
źródło foto:pixabay.com/CC0

 

Dodaj komentarz