Solidar Śląsko Dąbrow

Porozumienie płacowe w Grammer Automotive

Wynagrodzenia zasadnicze w spółce Grammer Automotive Polska w Sosnowcu wzrosną w tym roku średnio o 500 zł brutto. To efekt porozumienia podpisanego przez „Solidarność” z pracodawcą 20 kwietnia.

Podwyżka będzie wprowadzono dwuetapowo. Najpierw wzrost płac o 200 zł brutto, a od lipca kolejne 300 zł brutto. Związkowcy uzgodnili z pracodawcą, że podwyżka 200 zł brutto będzie naliczona już od lutego i w formie wyrównania wpłynie na konta pracowników na początku maja razem z wypłatą za kwiecień.

– Podwyżki w tej wysokości otrzymają pracownicy produkcyjni, którzy przepracowali w firmie co najmniej dwa lata, czyli zdecydowana większość załogi spółki – poinformowała Izabela Będkowska, przewodnicząca „Solidarności” w Bitronie, organizacji zrzeszającej także pracowników Grammera. Zaznaczyła, że pracownicy administracyjni otrzymają podwyżki indywidualne wynoszące średnio 5 proc., co oznacza, że będą to podwyżki co najmniej w takiej samej wysokości, jak w przypadku pracowników produkcji.

– To dobre porozumienie, zdecydowana większość pracowników jest zadowolona. Są to maksymalne podwyżki, jakie w tej chwili mogliśmy wynegocjować – podsumowała Izabela Będkowska

Grammer Automotive Polska w Sosnowcu produkuje elementy z tworzyw sztucznych dla branży motoryzacyjnej. W spółce pracuje 280 osób.

ak