Solidar Śląsko Dąbrow

Porozumienia płacowe w spółkach Plastic Omnium

Od 1 lipca pracownicy spółek Plastic Omnium w Gliwicach i Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie będą zarabiać o średnio 200 zł więcej. Podwyżki wynegocjowały zakładowe organizacje związkowe.
 
Identyczne porozumienia płacowe zawarte zostały 20 maja w obydwu zakładach. – Każdy pracownik dostanie 100 zł do płacy zasadniczej, oprócz tego kierownicy będą przyznawali podwyżki indywidualne. Średnio na etat będzie to 100 zł – informuje Joanna Kaznowska, przewodnicząca międzyzakładowej organizacji „S” zrzeszającej pracowników Plastic Omnium w Gliwicach i Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie.
 
Porozumienia są korzystne także dla pracowników stażowych, czyli tych, pracują w spółkach Plastic Omnium krócej niż rok. Ich płace zasadnicze zostały podniesione o 50 zł i od lipca będą wynosić 2600 zł brutto. Natomiast miesięczna premia wzrosła z 250 zł do 540 zł brutto, czyli do takiej samej wysokości, w jakiej jest wypłacana pozostałym pracownikom spółek.
 
Spółki Plastic Omnium w Gliwicach i Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie zatrudniają łącznie ponad 1000 pracowników. Produkują zderzaki i akcesoria samochodowe. Ich właścicielem jest francuski koncern Plastic Omnium.
 
ak
źródło foto:pixabay.com

Dodaj komentarz