Solidar Śląsko Dąbrow

Pomoc „Solidarności” już trafiła do szpitali, pogotowia i sanepidu

Już przeszło połowa z kwoty 100 tys. zł przeznaczonej przez Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” na wsparcie służby zdrowia została spożytkowana na zakup odzieży ochronnej, masek, rękawiczek czy środków do dezynfekcji.  
 
–  Po rozpoznaniu sytuacji w poszczególnych jednostkach, przekazaliśmy po około 500 sztuk masek ochronnych, około 500 par rękawiczek oraz po kilkadziesiąt sztuk ubrań ochronnych i plastikowych przyłbic na placówkę.Trafiły one m.in. do Szpitala Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju – wylicza Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.  – Mniejsze partie odzieży i środków ochronnych, a także płynu do dezynfekcji przekazano do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i stacji powiatowych. W kolejnych dniach pomoc trafi też do innych placówek, m.in. do Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Przekażemy też pracownikom pogotowia wielorazowe ubrania ochronne, bo na takie złożyli zapotrzebowanie – dodaje przewodniczący.
 
Obok działań Zarządu Regionu do akcji wsparcia służby zdrowia włączyły się też poszczególne komisje zakładowe, kupując odzież ochronną, termometry czy środki do dezynfekcji na potrzeby szpitali i ośrodków zdrowia na swoim terenie. Np. „Solidarność” z kopalni Budryk wsparła w ten sposób mikołowski szpital św. Józefa, a „S” z kopalni Chwałowice Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rybniku.
 
ny
 

Dodaj komentarz