Solidar Śląsko Dąbrow

Pomoc dla ofiar napaści Rosji na Ukrainę

Śląsko-dąbrowska „Solidarność” aktywnie zaangażowała się w pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. We wtorek 2 marca z Katowic na Ukrainę wyjechał pierwszy transport ze środkami opatrunkowymi, medykamentami i artykułami higienicznymi. Dodatkowo Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S” podjął decyzję o przeznaczeniu 100 tys. zł na pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów.

– Rozmawialiśmy z Ukraińcami, czego potrzebują w pierwszej kolejności i na tej podstawie zrobiliśmy zakupy. To są środki opatrunkowe, opatrunki, plastry, środki przeciwbólowe, przeciwzapalne, a także pieluchy dla dzieci, pieluchy dla dorosłych, pieluchy tetrowe, podpaski, chusteczki nawilżające, chustki higieniczne – wylicza Wojciech Witomski, szef biura administracyjnego śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. – Była też mowa o śpiworach i kocach termicznych, ale w sklepie usłyszeliśmy, że zostały wykupione. Wzięliśmy ostatnie 10 sztuk koców termicznych. Mam nadzieję, że w następnych transportach uda nam się przesłać ich więcej – dodaje.

2 marca Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” podjął też decyzję o przekazaniu 100 tys. zł na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Kolejne transporty z m.in. z medykamentami, opatrunkami i artykułami higienicznymi będą organizowane na bieżąco w nadchodzących dniach.

ny, łk