Solidar Śląsko Dąbrow

Pomoc dla jaworznickiej służby zdrowia

Organizacje zakładowe NSZZ „Solidarność” działające w zakładach pracy znajdujących się na terenie Jaworzna wspierają placówki ochrony zdrowia. Pomoc trafiła już do jaworznickiego szpitala i pogotowia ratunkowego.

„Solidarność” z ZG Sobieski przekazała Szpitalowi Wielospecjalistycznemu w Jaworznie zmywarko-wyparzarkę. Na ten cel „S” przeznaczyła przeszło 4 tys. zł. – Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami dyrekcji szpitala, którzy poprosili nas o taki sprzęt – mówi Waldemar Sopata, przewodniczący „Solidarności” w ZG Sobieski oraz szef Terenowej Sekcji Problemowej NSZZ „Solidarność” Miasta Jaworzna.

Środki na pomoc w walce z koronawirusem przekazują też pozostałe organizacje „S” z terenu Jaworzna. Akcja cały czas trwa. Do tej pory udało się zebrać w sumie 3 tys. zł. Te pieniądze trafiły do pogotowia ratunkowego na zakup masek ochronnych. – Jesteśmy po rozmowach z ratownikami medycznymi. Poinformowaliśmy ich jaką kwotę mają do dyspozycji, a oni sami zdecydowali, na co te pieniądze wydać – podkreśla przewodniczący.

Solidarność z ZG Sobieski wspiera służbę zdrowia nie tylko podczas epidemii koronawirusa. Od wielu lat związkowcy wspólnie z działającym w tym zakładzie Klubem Honorowych Dawców Krwi organizują comiesięczne zbiórki krwi. 27 marca pracownicy kopalni oddali 19 litrów krwi. – Cieszymy się, że zbiórkę udało się zorganizować mimo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią. Koronawirus nie sprawił, że inne choroby poszły na urlop. Krew jest ciągle bardzo potrzebna – mówi Waldemar Sopata.

aga

Dodaj komentarz