Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki wynagrodzeń w JZR

O 3 proc. wzrosną od kwietnia płace zasadnicze pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych. To efekt porozumienia podpisanego 8 marca przez związki zawodowe i zarząd przedsiębiorstwa. 
 
Jak poinformował Adam Kowalski, szef zakładowej Solidarności, po podwyżce zarobki w firmie wzrosną średnio o ponad 170 zł brutto. Przewodniczący przypomina, że poprzednia podwyżka była w czerwcu 2017 roku. Wówczas, dzięki staraniom związkowców, płace w wzrosły o 2,5 proc. Wcześniej przez pięć lat w przedsiębiorstwie nie było żadnych podwyżek. – Problemy finansowe firmy wynikały z ówczesnej, trudnej sytuacji ekonomicznej naszego właściciela, czyli Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Obecnie, gdy kondycja JSW znacznie się poprawiła, nasza spółka też zaczęła wychodzić na prostą – tłumaczy Adam Kowalski.
 
Porozumienie przewiduje też podwyżki stawek płac zasadniczych dla najmniej zarabiających pracowników. Dotyczy to około 10 proc. ludzi zatrudnionych w firmie na czas nieokreślony. – O tym, komu zostanie podwyższona stawka i o ile, będą decydować kierownicy działów – dodaje przewodniczący. Podczas negocjacji uzgodniono również, że jeśli wyniki finansowe firmy za pierwsze półrocze będą dobre, strony negocjować będą jednorazową nagrodę dla pracowników. 
 
Jastrzębskie Zakłady Remontowe zatrudniają 430 pracowników. Specjalizują się w remontach i modernizacji maszyn górniczych.
 
bea
źródło foto:pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz