Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w Zakładzie Oczyszczania Miasta w Mysłowicach

Od 1 grudnia miesięczne wynagrodzenia w mysłowickim Zakładzie Oczyszczania Miasta wzrosły o 5 proc. Porozumienie płacowe wynegocjowała z pracodawcą zakładowa „Solidarność”.
 
Jak poinformował szef „S” w mysłowickim zakładzie Grzegorz Górski, dla zdecydowanej większości pracowników jest to druga podwyżka wynagrodzeń w tym roku. – W czerwcu podpisaliśmy z pracodawcą porozumienie, na podstawie którego od lipca wynagrodzenia pracowników fizycznych wzrosły o 5 proc. Teraz mamy kolejne 5 proc. od grudnia dla całej załogi. To oznacza, że w tym roku miesięczne zarobki zdecydowanej większości pracowników poszły w górę w  sumie o 10 proc. – podkreślił Górski.
 
Przewodniczący zaznaczył, że choć wzrost płac o 10 proc. może się wydawać sporą podwyżką, to trzeba pamiętać, że nie są to wielkie sumy. – Wynagrodzenia w spółce są niskie, a część osób zarabia niewiele więcej, niż wynosi płaca minimalna – wyjaśnił przewodniczący. – Myślę, że gdyby nie „Solidarność”, pewnie tych podwyżek w ogóle by nie było. Z drugiej strony, gdyby do związku należało więcej pracowników, nasza pozycja w rozmowach z pracodawcą byłaby silniejsza i niewykluczone, że bylibyśmy w stanie wynegocjować coś więcej. Niestety wiele osób woli stać z boku i tylko biernie przyglądać się temu, co się w zakładzie dzieje – dodał Grzegorz Górski.
 
Zakład Oczyszczania Miasta w Mysłowicach zatrudnia ponad 120 osób, z czego ok. 100 to pracownicy fizyczni. 
 
aga
źródło foto:pxhere.com/CC0
 

Dodaj komentarz