Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w Valeo Lighting Systems

Od 90 zł do 180 zł brutto podwyżki do płacy zasadniczej otrzymają w marcu z wyrównaniem od stycznia pracownicy spółki Valeo Lighting Systems w Chrzanowie. Od 1 lipca w zakładzie wzrośnie też minimalne wynagrodzenie z ustawowej stawki 1750 zł brutto do 1900 zł brutto. To najważniejsze zapisy porozumienia płacowego wynegocjowanego z pracodawcą przez zakładową Solidarność. – Zapewniliśmy ludziom podwyżki wyższe niż w zeszłym roku i sądzę, że są zadowoleni. Wzrost płac nie jest jednakowy, bo został uzależniony od oceny rocznej, wystawianej przez pracodawcę –  mówi Sebastian Pająk, przewodniczący zakładowej Solidarności. 

– Zdecydowanie najtrudniejsze okazały się rozmowy na temat podniesienia minimalnego wynagrodzenia w zakładzie. Pracodawca proponował 1900 zł, my upieraliśmy się przy kwocie 2000 zł. Odpuściliśmy, gdy zorientowaliśmy się,  że w negocjacjach wyczerpaliśmy już możliwości finansowe zarządu spółki na ten rok – dodaje Pająk.

W porozumieniu płacowym znalazł się również zapis o wypłacie jednorazowej nagrody 300 zł brutto dla pracowników zatrudnionych przed 31 grudnia 2008 roku. Tzw. premia za staż pracy będzie wypłacona w czerwcu.

Spółka Valeo Lighting Systems z Chrzanowa produkuje systemy oświetlenia do samochodów. Zakład  zatrudnia ponad 1400 pracowników.   

bea

źródło foto:pixabay.com/Kapa65
 

Dodaj komentarz