Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w tyskiej spółce

Pracownicy firmy Nexteer Automotive Poland w Tychach od 1 marca otrzymają podwyżki wynagrodzeń. Stawka zasadnicza dla pracowników produkcyjnych pracujących w systemie godzinowym wzrośnie o 1,4 zł brutto na godzinę. Równocześnie do wynagrodzenia zasadniczego włączony zostanie miesięczny dodatek w wysokości 210 zł brutto.

– Cieszę się, że tym razem kwestię podwyżek płac udało się załatwić bez wielomiesięcznych negocjacji i konfliktów. Swoje żądania płacowe wysłaliśmy do zarządu firmy 9 stycznia. 21 lutego otrzymaliśmy pismo od pracodawcy informujące o wzroście płac. To pokazuje, że silny związek, który systematycznie upomina się o podwyżki, skutecznie działa na rzecz interesów pracowników – mówi Grzegorz Zmuda, przewodniczący Solidarności w Nexteer Automotive Poland.

W piśmie z 9 stycznia związkowcy uzasadnili żądanie podwyższenia wynagrodzeń między innymi koniecznością zrekompensowania  rosnących kosztów utrzymania oraz zachowania proporcji między płacą minimalną a wysokością wynagrodzeń w spółce. – W styczniu płaca minimalna wzrosła o 8,2 proc. – przypomina Grzegorz Zmuda.
 

Dodaj komentarz