Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju

Wynagrodzenia zasadnicze najmniej zarabiających pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju w 2019 roku wzrosną łącznie o 300 zł brutto. Porozumienie w tej sprawie przedstawiciele organizacji związkowych zawarli z dyrekcją placówki 20 lutego.
 
Zgodnie z zapisami dokumentu, pierwszą podwyżkę, która wynosi 200 zł brutto, pracownicy szpitala otrzymają już z wynagrodzeniem za luty, czyli na początku marca. O kolejne 100 zł brutto ich płace zasadnicze wzrosną od 1 lipca. – Podwyżki otrzyma ok. 40 proc. pracowników. Są to m.in. sanitariusze, fizjoterapeuci, technicy radiologii, pracownicy administracji, sekretarki medyczne i rejestratorki – mówi Halina Cierpiał, przewodnicząca Regionalnego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność w Katowicach i szefowa związku w jastrzębskim szpitalu.
 
Jak dodaje przewodnicząca, po wejściu podwyżek w życie najniższa płaca zasadnicza w placówce będzie wynosiła około 2100 zł brutto. – Do tego dochodzą pochodne, które stanowią mniej więcej 30 proc. podstawy wynagrodzenia. Konsekwentnie upominamy się o podwyżki dla pracowników, którzy zarabiają najmniej. Dzięki naszym staraniom ich zarobki systematycznie rosną. Jeszcze w 2017 roku najniższa płaca zasadnicza w szpitalu wynosiła ok. 1400 zł brutto – przypomina Halina Cierpiał.
 
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zatrudnionych jest przeszło 1000 osób.
 
aga
 

Dodaj komentarz