Podwyżki w spółce Re Alloys

Od 100 zł do 400 zł brutto wyniosą podwyżki płac zasadniczych pracowników fizycznych  z firmy Re Alloys sp. z o. o., działającej na terenie Huty Łaziska. Wzrost wynagrodzeń będzie uzależniony m.in. od kwalifikacji pracowników, stażu pracy i doświadczenia. Poprawę płac pracownicy spółki odczują w październiku, kiedy na ich konta trafi wypłata za wrzesień.

Jak informuje Danuta Danielczyk, przewodnicząca Solidarności w Hucie Łaziska, która zasięgiem swojego działania obejmuje Re Alloys, o zrównanie płac pracowników tej spółki z zarobkami w hucie wystąpiły do pracodawcy wszystkie organizacje związkowe, ale inicjatorem wspólnego wniosku była Solidarność.

Wcześniej blisko 300 pracowników firmy podpisało się pod pismem do pracodawcy dotyczącym podwyżek wynagrodzeń, ale nie otrzymali na nie żadnej odpowiedzi. – Gdy dowiedzieliśmy się o tym, postanowiliśmy zawalczyć o tych ludzi. Przekonaliśmy inne związki, żeby wspólnie upomnieć się o wyższe stawki dla pracowników spółki. Na początku rozmowy z pracodawcą nie należały do najłatwiejszych, ale udało się nam osiągnąć porozumienie w wyniku którego pracownicy fizyczni będą mieli wyższe płace zasadnicze. Cieszymy się, że zarząd spółki przeanalizował nasze argumenty i przychylnie się do nich odniósł – mówi Danuta Danielczyk.

Podkreśla, że dla pracowników Re Alloys będzie to pierwszy od kilku lat tak znaczący wzrost wynagrodzeń. W spółce na stanowiskach fizycznych zatrudnionych jest ponad 350 osób.

bea
źródło foto:pixabay.com