Solidar Śląsko Dąbrow

Wyższe płace w sosnowieckiej spółce

7 września przedstawiciele „Solidarności” podpisali z zarządem firmy Grammer Automotive Poland w Sosnowcu kolejne w tym roku porozumienie płacowe. Zgodnie z zapisami dokumentu zarobki w spółce wzrastają o 200 zł brutto.

Wyższe wynagrodzenia wraz z wyrównaniami za sierpień zostaną wypłacone na początku października. – Gdybyśmy tego porozumienia nie podpisali, to pracownicy do końca roku nic by już nie dostali. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie są to duże podwyżki, ale w tej chwili w domowych budżetach liczy się każda złotówka – mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca „Solidarności” w Bitron Poland, zrzeszającej także pracowników Grammera.

Dzięki staraniom „Solidarności” wynagrodzenia w firmie wzrosły w tym roku w sumie o 400 zł brutto. Pierwsza podwyżka weszła w życie w marcu. – Uzgodniliśmy wówczas z pracodawcą, że jeśli sytuacja finansowa spółki na to pozwoli, to ponownie siądziemy do rozmów i tak się stało – dodaje przewodnicząca. Jak podkreśla, kolejne negocjacje płacowe rozpoczną się w Grammerze na początku przyszłego roku.

Sosnowiecka firma produkuje elementy z tworzyw sztucznych dla branży motoryzacyjnej. Zatrudnia niespełna 300 osób.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0