Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w SM Wspólnota

SONY DSC

Od 1 stycznia 2016 roku o 100 zł brutto wzrosną płace zasadnicze w będzińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólnota. Podwyżkę wynegocjowała z pracodawcą zakładowa Solidarność.

Związkowcy o wzrost zarobków w spółdzielni upominali się już od dłuższego czasu. Podwyżek płac w SM Wspólnota nie było od dwóch lat. Początkowo zarząd wyznaczył rozmowy płacowe na styczeń 2016 roku. Jednak Solidarność przekonała pracodawcę do przeprowadzenia negocjacji już na początku grudnia.

W  rozmowach związkowcy zwracali uwagę, że tylko najmniej zarabiający pracownicy spółdzielni mogą korzystać z corocznego wzrostu płacy minimalnej. Natomiast dochody tych, których wynagrodzenia są niewiele od niej wyższe, wciąż stoją w miejscu. – Pracodawca przyznał nam rację. W efekcie wszyscy nasi pracownicy dostaną podwyżki o 100 zł brutto. To na pewno nie są duże pieniądze, ale ważne jest, że w ich zarobkach coś drgnęło. O kolejnych podwyżkach zamierzamy rozmawiać z pracodawcą w  drugiej połowie przyszłego roku – zapowiada Andrzej Dziuba, przewodniczący zakładowej Solidarności.        

W będzińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólnota pracuje około 200 osób.

bg
źródło foto:commons.wikimedia.org/Arielbedzin

 

Dodaj komentarz